Przepisy

Moje „prawie nieszczęśliwe popołudnie dwukrotnie przyniosło mi szczęście”

‘Ta pogoda jest obecnie tak nie do zniesienia, naprawdę nie rozumiem, dlaczego jest taka intensywna, po prostu czuję, że słońce jest na nas wściekłe…’ To były dokładnie moje myśli, kiedy wychodziłem z biura podczas mojego pierwszego -godzinna przerwa na chłodnego drinka.

Wyprawa do sklepu zdawała się nie mieć końca, a kiedy dotarłem do sklepu, byłem mokry od potu i co gorsza, dotarło do mnie, że zostawiłem portfel w gabinet. Miałem ochotę wybuchnąć płaczem. „Jak mogę wrócić pod gorące słońce z pustymi rękami?”. Spojrzałem w górę, w lewo i w prawo, mając nadzieję na jakiś przełom z dachu lub wokół. Prawie się poddając, przeszukałem kieszenie i szczęśliwym trafem znalazłem dwa szorstkie banknoty N200. Ledwo pamiętałem, że była to moja poranna zmiana od konduktora autobusu.

Teraz, gdy kwestia pieniędzy została nieco uregulowana, poruszałem się pewnie, przeszukując półki w poszukiwaniu odpowiedniego napoju, wiedząc, że mam tylko 400 N na sobie. Na szczęście uderzyła mnie czerwona etykieta na butelkach FreshYo. No i oto… cena opakowania FreshYo on-the-go (400 ml) była wymieniona jako N200 na opakowaniach!!!. Kiedy zapytałem sprzedawczynię, powiedziała mi, że w ramach Mega Świątecznej Promocji FreshYo cena butelki PET o pojemności 400 ml została obniżona z 250 do 200 N w okresie świątecznym. Oznaczało to, że mogłem teraz wygodnie kupić 2 butelki FreshYo on-the-go pack za pieniądze, które miałem przy sobie. To była dla mnie wielka ulga i szczęśliwy moment… ale chwileczkę, nagle przypomniałem sobie Remiego; moja koleżanka z pracy, która poprosiła mnie o przyniesienie jej drinka (co jest jej normalną normą, że zawsze prosi!). Skończyło się na tym, że kupiłem dwie butelki zestawu FreshYo on-the-go (400 ml) po 200 N za sztukę, więc mogę cieszyć się jedną butelką FreshYo sam, a drugą dać Remiemu. Będzie bardzo zainteresowana, ponieważ FreshYo to jej ulubiony napój i może mogłabym użyć go, by wyrazić jej pewne uczucia.

W drodze powrotnej do biura pogoda niewiele się zmieniła, ale satysfakcja z dobrze wydanych pieniędzy i butelki FreshYo w dłoniach sprawiły, że upał dał się znieść, a podróż była prawie przyjemna. Prawie nie mogłem się doczekać, kiedy dostanę się do biura, zanim wypiję jogurt FreshYo!