Blog

Wino Bobi ma ważny składnik – charyzmę

„Czy zagłosujesz na wino Bobi?” – zapytałem ją, gdy pochylała się, żeby prać swoje ubrania. Podniosła wzrok, promiennymi oczami powiedziała: „przynieś teraz kartę do głosowania, postawię haczyk na mojego prezydenta getta”. Wygląda na to, że bardzo go lubisz. „Oczywiście, że tak” – powiedziała – „on jest naszą nadzieją, mieszkam w tym getcie już 15 lat, zamieszkałam z ciocią, ale ona odeszła. Jestem tutaj krzątający się; Zarabiam na życie piorąc ludziom ubrania. Nie mamy szkoły rządowej w getcie, nie mamy szpitala, nie mamy bieżącej wody w domach, nie mamy drogi, ustawiamy się w kolejce do kanistrów ze studni, która tyle lat temu była wybudowana ”

Nagle przestała patrzeć na mnie podejrzliwie: „Jesteś szpiegiem? chcesz mnie aresztować?” Zaśmiałem się, czy szpiedzy wyglądają jak ja? Nie, jestem gawędziarzem, chcę tylko usłyszeć, co myślisz o prezydencie twojego getta. Naszą rozmowę podsłuchiwał szewc ze stosem starych butów, wbijający igłę w podeszwę buta, ścieg po ściegu. Uśmiechnął się, odsłaniając zmarszczki swojej życiowej krzątaniny: „Proszę pani, widzieliśmy, jak ten młody człowiek dorastał, on też stał w kolejce do źródlanej studni po wodę, widzieliśmy, jak chodził do szkoły, zaczynał karierę muzyczną i został kim się stał, zapewniam cię, że nie ma tygodnia, żeby nie przyszedł do getta, żeby nas sprawdzić”. Widziałem iskierkę miłości w jego oczach, gdy opisywał wino Bobi.

To WINO ma istotny składnik rewolucji – charyzmę. Tchórzliwy rząd o tym wie i jakby nie wiedział, co z nim zrobić. Rząd odwołał jego koncerty, wysłał boty do mediów społecznościowych i machinę PR, aby go zdyskredytować; sprawić, by wyglądał, jakby nie wiedział nic o polityce; twierdząc, że współpracuje z kolonialistami, w chwili gdy to piszę, 36-letni muzyk, który został politykiem, został osadzony w więzieniu Luzira – głównym więzieniu w Ugandzie.

Powodem aresztowania jest dawno zapomniana sprawa, został aresztowany za poprowadzenie demonstracji w proteście przeciwko podatkowi od mediów społecznościowych i pieniędzy mobilnych w lipcu 2018 r.  Nawet małe dziecko widzi, że są to zmyślone zarzuty mające na celu osłabienie jego ducha, uzdę w usta konia przez szeptaczy.

W zeszłym roku Bobi Wine był torturowany i ściskano mu jaja, trochę się wyciszył, wyzdrowiał, teraz wrócił z większą determinacją, a reżim drży w swoich starych gaciach. Nostalgia i niepokój związany z wiekiem przypominają im dawne czasy, zapał, który w 1986 roku zaprowadził ich do buszu, by walczyć z opresyjnym reżimem. Sytuacja się odwróciła, teraz są opresyjnym reżimem – rządy prawa są w koszu na śmieci – prawa takie jak ustawa o zarządzaniu porządkiem publicznym są ich narzędziami ucisku – tam, gdzie zgromadzi się jeden lub dwóch, pośród nich będzie policja z gazem łzawiącym upewnij się, że ludzie nie gromadzą się i nie robią niczego, co zagraża juncie.

Nauczyłem się tego na randkach, kiedy ktoś jest ponad tobą, nawet jeśli tańczysz na księżycu na igle, nie możesz sprawić, by cię kochał bez względu na wszystko. Z moich obserwacji wynika, że ​​ten związek zakończył się dawno temu, przepraszamy, wygląda na to, że znaleźliśmy nową miłość, on nawet umie śpiewać.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video